AMD, Radeon grafik kartlarını tamamlayan ve önemli güncellemeler getiren Radeon Software Adrenalin 21.4.1 sürücülerini piyasaya sürdü. Sürücüler, Radeon Software arayüzü ve AMD Link ile uzaktan oyun yardımcı programına yönelik güncellemelerle birlikte geliyor. Radeon Software artık tüm yazılım özelliklerinin kurulu olduğu, kurulum arasında seçim yapmaya izin veren 'Tam' kurulum ön ayarlarına sahip. 

Bend Studio, Playstation 4'ün özel oyunlarından Days Gone'nın 18 Mayıs'ta PC'ye geleceğini duyurdu. Oyunun PC sürümünde 21:9 ultra-wide monitör desteği, artırılmış grafik detayı ve sınırsız fps desteği gibi özelleştirmeler yer alacak. Yine hem 1. parti hem de 3. parti oyun kolu desteğinin yanı sıra özelleştirilebilir klavye/mouse seçenekleri yer alacak.

 
NVIDIA, GeForce Game Ready sürücülerinin en son sürümünü yayınladı. Sürüm 466.11 WHQL, ışın izleme ve DLSS desteği de dahil olmak üzere Mortal Shell optimizasyonuyla birlikte geliyor. Sürücüler ayrıca en son yamasıyla Valorant için NVIDIA Reflex desteği ekliyor. Ayrıca NVIDIA yayıncılar için gürültü azaltma özelliği OBS'yi bu pakete eklemiş. NVIDIA G-SYNC desteğine sahip monitör listesi ise LG'nin 2021 model G1, B1, C1, Z1 ve LG 27GP950 serisi monitörleri ile MSI MAG301RF modeliyle genişliyor.

PlayStation 5’in ilk büyük sistem güncellemesinin ve PS4 için yeni güncellemenin bugünden itibaren indirilmeye sunulacağı duyuruldu. Güncelleme, PS5 oyunlarını USB genişletilmiş depolama alanına kopyalama, PS5 ile PS4 arasında oynanış paylaşma ve çok daha fazla özellikle birlikte geliyor. Buna ek olarak Sony, PlayStation Uygulaması için de önümüzdeki haftalarda yeni bir güncellemenin daha yolda olduğunu söylüyor.

Samsung, VESA DisplayHDR 2000 sertifikasına sahip ilk monitör olmak isteyen yeni Odyssey G9 oyun monitörünü tanıttı. Bu canavar, 5120 x 1440 doğal çözünürlüğe ve süper akıcı 240 Hz yenileme hızına sahip. 49-inç büyüklüğündeki devasa paneli ise Quantum Mini LED+ teknolojisi ile donatılmış. Önceki modele göre en büyük yükseltme, Samsung'un orijinal Odyssey G9 oyun monitöründeki DisplayHDR 1000 sertifikasını 2000nit parlaklığa çıkarak DisplayHDR 2000 onayını alması oluyor.

Microsoft, Nisan ayında Konsol ve PC için Xbox Game Pass'a aralarında Grand Theft Auto V'in de yer alacağı Zombie Army 4: Dead War, Rain on Your Parade daha önce duyurulan MLB The Show 21 ve daha fazlası dahil olmak üzere yeni oyunların geleceğini duyurdu.

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erkin, AA muhabirine, dernek olarak sektörün gelişimini desteklemek için çeşitli çalışmalar yaptıklarını ve girişimlerde bulunduklarını söyledi. Son dönemde oyun konsollarına ilişkin ek vergilerin sektörün önemli gündem maddelerinden biri haline geldiğini vurgulayan Erkin, bu konudaki görüş ve önerilerini Ticaret Bakanlığına sunduklarını bildirdi.

Alt Kategoriler

Yeni Videolar

Tüm görüntülere bakın

Online Kullanıcılar

    Henüz görüntülenecek bir üye yok.
Tümünü Görüntüle (0)